Red Ant - NFC

Napriek našej úcte k prírode a ľudovým tradíciám máme radi aj moderné a technické veci. Preto sme sa rozhodli spojiť prírodu, umenie a techniku do jedného celku. Do puzdier s obchodným názvom RED ANT – NFC implementujeme práve tieto čipy. Technológia NFC je síce známa na celom svete a nachádza sa vo väčšine nových Smart telefónov už niekoľko rokov, napriek tomu ju málokto pozná. Možno preto, že bola doposiaľ využívaná skôr v oblasti bankovníctva a platobných kariet. My sme túto technológiu upravili a pomocou vlastnej aplikácie využili ako nástroj na identifikáciu našich výrobkov a predmetov v nich sa nachádzajúcich.

Príklady využitia NFC čipov:

1.príklad: Predstavte si, že sa vám stratí váš mobilný telefón, alebo počítač. Poctivý nálezca aj pri najlepšom úmysle nevie komu a ako ho môže vrátiť, lebo väčšina takýchto zariadení je zablokovaná bezpečnostným kódom, ku ktorému sa nálezca bežne nedostane. Načítaním vyznačeného NFC čipu na puzdre za pomoci iného mobilného zariadenia sa objaví váš kontakt s menom a telefónnym číslom nálezcovi a vy sa zo svojho zariadeniu môžete opäť tešiť.

2.príklad: Rovnako môžete puzdro NFC od našej spoločnosti využívať ako vizitku na obchodných stretnutiach. Po priložení mobilného telefónu k vyznačenému miestu NFC sa v telefóne vášho obchodného partnera zobrazí kompletný údaj bez ďalšieho zapisovania mena, firmy, e-malovej adresy a telefónneho čísla v mobilnom telefóne obchodného partnera.

3.príklad: V krátkom čase chceme túto elektronickú vizitku importovať aj na náramky na ruku pre malé deti, starých ľudí, našich zvieracích miláčikov, či peňaženky a kľúčenky s rovnakým zámerom ako pri puzdrách na mobilné telefóny a tablety. Obsah odovzdaných dát záleží len na zadávateľovi.

NFC čipy plánujeme v budúcnosti aplikovať do všetkých produktov Red Ant.

Návod na použitie zabudovaného NFC čipu v puzdrách Redant

kiki_adminNFC